Proč jsem se rozhodla psát blog?

Jednoduše proto, abych témata jako neplodnost, umělé oplodnění IVF, hormonální stimulace  a  okruhy související s ženským zdravím, vytáhla ze šuplíčku „tabu“ a zprostředkovala tak ženám, respektive párům, které řeší svou neplodnost ucelený zdroj, kde se budou moci inspirovat, dozvídat více o tématu, a to jak z pohledu evidence based medicine, tak z pohledu východních, léčebně terapeutických systémů.

Záměrem není jeden z těchto přístupů vypíchnout a druhý ponížit, ale naopak poukázat na to, že když se “bílá a žlutá” medicína skamarádí, mohou mít platné výsledky. 

Naše západní medicína je v oblasti mimotělního oplodnění díky svým poznatkům a metodám nezastupitelná a tradiční čínská medicína je nesmírně podpůrnou a harmonizační metodou, která má skvělé výsledky například při snižování nežádoucích účinků nezbytné západní léčby, v tomto případě hormonální substituce a nebo zvýšení úspěšnosti embryotransferu.

Konec konců jednou z vlaštovek výše zmiňované kooperace je fakt, že už i v naší zemi zařadila mnohá IVF centra akupunkturu do svých programů jako jeden z nástrojů, které pomáhají zvýšit úspěšnost IVF. V západním světě je nejen akupunktura , ale mnoho dalších terapeutických metod jako například kraniosakrální terapie, osteodynamika a další,  bežně uznávanými  a dokonce pojišťovnami hrazenými metodami, a já pevně věřím, že do této fáze jednou dospěje i naše zdravotnictví :).

IVF bylo a je dosud vnímáno jako něco, za co se někteří , kdo jím prošli skoro až stydí. Není proč se stydět. Neplodnost je bohužel čím dál tím více součástí našeho dnešního světa, jen se zatím jako kostlivec ukrývá ve skříních zoufalých a smutných párů.

Ve své terapeutické praxi se čím dál tím častěji setkávám s faktem, že žena v 25 letech už několik let marně vyhlíží svou ztracenou menstruaci a nebo dostala nálepku “předčasné ovariální selhání”.

Na tomto blogu Vám tedy postupně budu předkládat příběhy se všemi možnými konci :), rozhovory s odborníky v oboru gynekologie, tradiční čínské medicíny a akupunktury, a uvidíme, jaký směr nakonec naberou jeho plachty.

Přála bych si, aby byl pro Vás zdrojem informací, postupů, technik a směrů, které Vám pomohou na Vaší cestě k vysněnému miminku (na které když se pak za 15 let podíváte, budete nevěřícně kroutit hlavou :))))

info@karolinakoublova.cz
Provázím ženy toužící po mimču celým procesem IVF. Prostřednictvím akupunktury, čínských bylin a hormonální jógy společně jemně balancujeme ženský organismus tak, aby byl připraven pro přijetí nového života. Díky své vlastní něolikanásobné zkušenosti je pro mě  každá klientka doslova srdeční záležitostí a každé mimčo aspoň pár procentně mé vlastní :) Můj příběh si přečtete zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.